Triglav 2864 m.n.m., Slovinsko

Znova milión fotiek, ale aspoň budete mať predstavu aké to je šlapať skoro 8 hodín na Triglav, dá sa to samozrejme vybehnúť rýchlejšie, ale nie s plnými ruksakmi na 2 dni 🙂 Noc sme strávili nad Triglavským domom na Kredarici. Ku chate sme sa dostali vyčerpaní po cca 6 hodinách, našli miesto na prenocovanie na jednom z posledných fliačkov snehu a rozložili spálňu. Po západe slnka sme zaľahli a do rána ma zo spacáku nikto nedostal, to už je čo povedať že sa mi ani len fotiť nechcelo v noci 😀 Možno aj kvôli silnému vetru na hrebeni. Radšej sme šetrili sily na druhý deň, výšlap na Triglav a 5 hodinovú cestu k autu. Triglav je nádherný kopec, fyzicky náročný, ale kvôli prostrediu, zážitku a výhľadom to stojí za to 🙂

Okrem hlavného cieľa Triglavu sme navštívili aj: vodopád Kozjak, Tolmin Gorges (niečo ako Jánošíkové diery, Bohinjske jazero a vodopád Slavica.

Trasa na Triglav: autom z dedinky Mojstarna ku chate Aljažeov dom, tam je parkovisko, následne ferratou Tominškova pot ku chate Triglavski dom na Kredarici a priamo hore ferratou na Triglav. Z Triglavu sme zišli znova ku Kredarici, ďalej ku chate Doma Valentina Staniča a ku autu už nie cez Tominškovu pot ale jednoduchšou miestami tiež zaistenou cestou Pot čez Prag.